Już dwa tygodnie bez treningów zespołowych

Ponad 2 tygodnie trwa w naszym klubie, jak i całej Polsce… ba nawet w dużej części naszego kontynentu, rozbrat z tradycyjnymi treningami piłkarskim.

Dziś mieliśmy być na ostatniej prostej przygotowań i rozgrywać zaplanowane wcześniej sparingi. Za tydzień miały ruszyć oficjalne rozgrywki piłkarskie, w których zawodnicy Akademii Pelikan mieli z dumą reprezentować “różaną gminę”. Nie odbyła się również Gala Sportu Gminy Niechanowa zaplanowana na 17 marca, na której nasi sportowcy mieli otrzymać przyznane im wyróżnienia.
Mnóstwo pracy, zaangażowania i wiele godzin przygotowań trenerów oraz zawodników na pewno przyniosło by spodziewane efekty…
Dziś jesteśmy w innej rzeczywistości, rywalizacja sportowa zeszła na dalszy plan ale wierzymy, że sytuacja wkrótce wróci do normy.

Zatem nadal pracujemy wspólnie nad formą naszych młodych piłkarzy. Wszyscy zawodnicy otrzymali konspekt treningowy wraz z kartą pracy do indywidualnych treningów domowych. Liczymy na przesłanie filmików oraz cotygodniowe dostarczanie kart treningowych z realizacji programu szkoleniowego. Jesteśmy pewni, że ducha sportu wśród naszych adeptów nie zadusi obecna sytuacja.

Oficjalnie treningi piłkarskie odwołane są do 10 kwietnia, natomiast zawody ligowe do 26 kwietnia b.r.. Spodziewamy się jednak dalszych przesunięć terminów. Oczywiście będziemy działać zgodnie z zalecaniami władz polskich i wytycznymi PZPN, ale przede wszystkim uwzględniając bezpieczeństwo naszych zawodników.

Zarząd klubu, dla którego jest to okres wytężonej pracy związanej z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój naszej Akademii – o czym będziemy informować później – podjął również decyzję o zawieszeniu opłat składek członkowskich od 1 kwietnia do odwołania. Ewentualne dokonane wpłaty w całości przeznaczymy na wsparcie gnieźnieńskiego szpitala w walce z koronawirusem.

Ślemy piłkarskie pozdrowienia i życzymy zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *