Orlicy (U-11) – podsumowanie sezonu

Grupa rocznikowa 2010-2011 do zmagań ligowych zgłoszona została wiosną 2019 roku, w kategorii Żak. Już w drugim sezonie zawodnikom trenowanym przez Zbigniewa Kościańskiego udało się sprawić niemałą niespodziankę uzyskując awans do II ligi okręgowej pokonując takie zespoły jak Mieszko Gniezno, czy AP Reissa z Pobiedzisk.

W bieżącym sezonie 2020/2021 naszym piłkarzom przyszło się mierzyć z zespołami: Orlik Poznań, Unia Swarzędz, Huragan Pobiedziska, AP Champions Poznań i Polonia II Środa Wlkp. Zespół Pelikana okazał się być outsiderem ligi urywając punkty tylko zespołowi Unii Swarzędz (2:2), co zresztą przekreśliło szanse tej drużyny na awans do grupy mistrzowskiej.

Nasza drużyna z każdym meczem nabierała doświadczenia i ogrania, co przekładało się na bardziej zacięte mecze w rundzie rewanżowej. Dość powiedzieć, że ze wspomnianym zespołem Unii Swarzędz, w pierwszym meczu doznała najwyższej porażki 14:2, by w rewanżu stracić 3 punkty w ostatnich sekundach meczu. Podobnie sprawa miała się w spotkaniu z Polonią Środa Wlkp. – zwycięstwa rywali 8:2 i w rewanżu 5:4 . W trakcie sezonu do zespołu dołączyło wielu nowych, zdolnych zawodników, co niewątpliwe miało wpływ na zgranie i zrozumienie się zawodników podczas meczów mistrzowskich. Widać jednak. że przy dużym zaangażowaniu zawodników, wysokiej frekwencji na treningach oraz świetnej pracy szkoleniowca, progres jest znaczny.

Teraz przed nasza młodzieżą okres dalszych treningów oraz turniejów halowych, a wiosną rozpoczniemy rundę rewanżową, w której będziemy toczyć boje o utrzymanie w II lidze okręgowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *