Rząd odmraża polski sport

Po ponad 40 dniach od kiedy wstrzymano zajęcia sportowe na terenie całego kraju pojawiły się pierwsze optymistyczne informacje. W sobotę 25 kwietnia, Premier Polski poinformował o planowanym wdrożeniu II etapu znoszenia ograniczeń nałożonych ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Zgodnie z nim 4 maja mają zostać otwarte m.in. boiska, orliki, stadiony, korty tenisowe, na których będzie można, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i w ograniczonej liczbie (maks. 6 osób), prowadzić zajęcia sportowe.

Nasi trenerzy wyrazili chęć prowadzenia zajęć, natomiast zarząd opracowuje plan zapewnienia bezpieczeństwa podczas treningów. Na jutro planowana jest telekonferencja trenerów koordynatorów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, po której przedstawione zostaną rekomendacje co do wznowienia treningów, a szkoleniowcy dowiedzą się w jaki sposób prowadzić zajęcia w ograniczonej osobowo grupie.

Szczegółowy harmonogram treningów będzie jednak uzależniony od decyzji Opiekunów naszych zawodników co do gotowości do przystąpienia swoich pociech do zajęć. Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce stan epidemiczny poprawia się ale na terenie naszego powiatu chorych przybywa. Stwierdzono także przypadki zarażenia COVID 19, również na terenie naszej gminy.

Podsumowując, klub nie podjął decyzji co do wznowienia treningów od
4 maja, natomiast prowadzimy przygotowania celem ich uruchomienia. Najważniejszym aspektem, który przyświeca działaczom i trenerom jest bezpieczeństwo naszych pociech przy uwzględnieniu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego poprzez aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *