Wracamy do treningów!

Jak już pisaliśmy od 4 maja pojawi się możliwość prowadzanie zajęć sportowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego i w ograniczonych osobowo grupach. Po zapowiedziach Premiera w środę 29 kwietnia doprecyzowano zasady prowadzenia zajęć, a w sobotę 2 maja przedstawione zostały właściwe akty prawne. Od tygodnia w ramach przygotowań do powrotu zbieraliśmy opinie od Opiekunów naszych zawodników, a trenerzy przygotowywali konspekty zajęciowe przystosowane do nowych okoliczności.

Ponad połowa Rodziców/Opiekunów wyraziła zgodę na udział w zajęciach swoich podopiecznych w treningach klubowych. W zawiązku z powyższym klub podjął decyzję o wznowieniu zajęć już od wtorku 5 maja! Zajęcia będą prowadzone w stałych grupach do 6 osób i będą trwały od 45 do 60 minut, w odstępach 15 minutowych. Ponadto ograniczona zostanie ilość jednostek do 2 w tygodniu, a w przypadku Skrzatów 1 jednostka. Treningi wznowią grupy: Trampkarz (U-14), Młodzik (U-12), Orlik/Żak (U-10/U-8) oraz Skrzat (U-6), a zajęcia prowadzone będą na obiektach sportowych w Niechanowie i Cielimowie.

Szczegółowe zasady:

Na obiektach będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób i 1 trener, z wyłączeniem ich obsługi. Nie będzie też możliwości dzielenia obiektów (nawet pełnowymiarowych) na mniejsze jednostki na potrzeby treningów. Ponadto na podmiot udostępniający obiekt nałożono następujące obowiązki:
– weryfikacja liczby osób korzystających z obiektu lub sprzętu;
– uniemożliwienie korzystania z szatni i zaplecza sanitarnego (poza toaletą);
– zapewnienie osobom korzystającym  z obiektu lub sprzętu środków do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego;
– dezynfekcja urządzeń i sprzętu po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
– zapewnienie 15-minutowych odstępów pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ograniczenie kontaktu pomiędzy grupami korzystających.
Osoby korzystające z obiektu lub sprzętu będą obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt. W czasie treningu trener i zawodnicy nie będą mieli obowiązku zakrywania ust i nosa. W drodze na trening i z treningu powyższe będzie już obowiązywało na zasadach ogólnych. Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, dziecko do lat 13 może dotrzeć na obiekt i go opuścić wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Rozporządzenie nie nakłada obowiązku zachowania odległości pomiędzy trenującymi, ale Ministerstwo Sportu mimo wszystko zaleca zachowywania dystansu również w zakresie treningów.

Harmonogram treningów na najbliższy czas przedstawią trenerzy poszczególnych zespołów w tradycyjnej formie. Poza tym, na pierwszych zajęciach w poszczególnych grupach będziemy prosili o podpisanie oświadczenia przygotowanego przez GLKS Pelikan Niechanowo dotyczącego stanu zdrowia dziecka. Wtedy też trenerzy poinstruują Państwa o zasadach bezpieczeństwa na naszych obiektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *