II Gala Świąteczno – Noworoczna za nami

W czwartek 12 grudnia w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyła się II Świąteczno – Noworoczna Gala Pelikana Niechanowo. Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez gminnych, tym razem  zgromadziła ponad sto osób związanych z „zielono – czarną” Rodziną Pelikana.

Drugi rok z rzędu inicjatywa Zarządu Klubu organizowania uroczystości w okresie przedświątecznym, spotkała się z dużym entuzjazmem wszystkich zaangażowanych w życie Klubu z Plant. Sala bankietowa niechanowskiego GOK-u po raz kolejny zapełniła się do ostatniego miejsca. Tego wieczoru było sporo pozytywnej energii, uśmiechów i rozmów o sporcie.  Galę poprowadził wiceprezes Rafał Kaszyński, który na wstępie powitał gości na czele z Wójtem Gminy Panem Szymonem Robaszkiewiczem, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Zdzisławem Sikorą, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niechanowie Panią Elżbietą Rzepecką  – Roszak oraz Prezesem Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech Panem Andrzejem Mendykiem. Część oficjalną gali poprzedziła symboliczna chwila ciszy ku czci pamięci zmarłego w marcu br. Członka zielono – czarnej Rodziny śp. Krzysztofa Darskiego.

Jak się okazało już wcześniej dzień II świąteczno – noworocznej gali Pelikana zbiegł się z inną, bardzo ważną dla Klubu uroczystością. Otóż w ten sam dzień w Poznaniu odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów dla szkółek piłkarskich w ogólnopolskim programie certyfikacji organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Z rąk Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali certyfikat odebrał Prezes Klubu Robert Prawniczak. To historyczne wydarzenie w dziejach niechanowskiego Klubu!

Przemówienie i podsumowanie roku z działalności Pelikana wygłosił wiceprezes Karol Krzyżaniak. Dziękował za współpracę wszystkim zaangażowanym, władzom samorządowym za kolejny etap realizacji projektu „szatnia na medal”, trenerom i zawodnikom za codzienny trud pracy na treningach. Kolejnym przemawiającym był Wójt Gminy Pan Szymon Robaszkiewicz, który wyraził zadowolenie ze współpracy z Klubem oraz zadeklarował chęć kontynuacji modernizacji budynku na Plantach  w kolejnym etapie projektu Urzędu Marszałkowskiego „Szatnia na medal”. Głos zabrał również Prezes Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech Pan Andrzej Mendyk, który opowiedział pokrótce o działalności stowarzyszenia oraz współpracy z Pelikanem. Wreszcie po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na podziękowania tym, bez których działalność Klubu była by bardzo trudna – instytucjom wspierającym oraz prywatnym sponsorom.

Podziękowania otrzymali:
– Wójt Gminy Niechanowo Pan Szymon Robaszkiewicz
– Rada Gminy Niechanowo, w imieniu której wystąpił Przewodniczący Rady Pan Zdzisław Sikora,
– Firma RYKOWAL Pana Ryszarda Kowalskiego,
– Hotel – Karczma CZERWONE KORALE Pana Radosława Wróblewskiego,
– PHU BAKARA Pani Beaty Rezmer
– TRANSSTACH Pana Stanisława Mazurka,
– Centrum Ogrodnicze Kora Żelazkowo Pani Katarzyny Szustek,
– PRB Machine Sp. z o.o. reprezentowane przez Prezesa Bartosza Pachulskiego,
– Firma DINA Pana Marcina Walkowiaka,
– Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji
– Pan Bartosz Zych.

Kolejna część gali to już podziękowania dla tych najważniejszych „aktorów”, czyli młodych adeptów Akademii Pelikan i drużyny seniorów Pelikana. Każda z zawodniczek i każdy z zawodników otrzymał świąteczny, klubowy upominek z rąk Wójta Pana Szymona Robaszkiewicza oraz trenerów. Warto wspomnieć, że Akademia Pelikan to w chwili obecnej 4 zespoły w kategoriach żak, orlik, młodzik i trampkarz. Dodając do tego zespół seniorów tworzy nam się obraz ponad osiemdziesięciu piłkarek oraz piłkarzy trenujących w naszym Klubie. Na koniec części oficjalnej podziękowania zostały również skierowane w stronę naszych wiernych kibiców, którzy jeździli za wszystkimi drużynami na mecze, a szczególnie przemierzali wiele kilometrów na dalekie wyjazdy seniorów. Podziękowania otrzymali Panowie: Jan Stupczyński, Jerzy Jastrzębski, Bartosz Zych, Jan Szczepański, Krzysztof Szczepański. Takich KIBICÓW życzymy każdemu klubowi, DZIĘKUJEMY!

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych młodych zawodników oraz rozmowy kuluarowe, w których gościł oczywiście głownie jeden temat – piłka nożna. Gala zakończyła się w iście świątecznej atmosferze i można tylko powiedzieć sobie – do zobaczenia za rok! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
Facebook
Kontakt
  • Akademia Pelikan Niechanowo
  • ul. Brzozowa 1, 62-220 Niechanowo


© Copyright 2019 Akademia Pelikan Niechanowo

Website designed by Liber Media