Orlicy zagrali w turnieju Gniezno Winter Cup 2020

W miniony weekend Orlicy U-10 wzięli udział turnieju halowym rozgrywanym na gnieźnieńskich obiektach Gniezno Winter Cup 2020 o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Ten dwudniowy turniej organizowany przez firmę SBG CUP z Gniezna rozgrywany jest corocznie i wyróżnia się dość silną obsadą. Dość powiedzieć, że w turnieju wzięły udział zespoły Widzewa Łódź, Warty Poznań czy Pogoni Szczecin. Łącznie w zawodach uczestniczyło 30 zespołów z całej Polski.

W pierwszej fazie grupowej rozgrywanej w sobotę 11 stycznia b.r. Orlicy zanotowali zwycięstwo w meczu z PS Gniezno (2:0) i 4 porażki z Polonią Środa Wlkp. (1:4), Stellą Luboń (1:4), Koroną Wschowa (1:9) oraz SP 13 Poznań (2:3). Niestety w ostatnim meczu nasi młodzi zawodnicy nie zdołali utrzymać dwubramkowego prowadzenia i zajmując 5 miejsce zakwalifikowali się do grupy C turnieju, walcząc w kolejnym dniu zawodów o lokaty od 21-30.

Drugi dzień zmagań również nie był dla Akademii Pelikan zbyt szczęśliwy. Już w pierwszym meczu doznaliśmy wysokiej porażki z zespołem Młode Talenty Poznań (0:10). W drugim spotkaniu uporaliśmy się z Akademią Piłkarską Niechanowo (4:0), następnie po dobrym meczu przegraliśmy z drużyną Stal Polonia Świdnica (1:3). W przedostatnim spotkaniu dość pechowo ulegliśmy zespołowi Chrobry Gniezno (1:2). Na zakończeniu przegraliśmy z ekipą Akademia Futsalu Toruń (0:4).

Ostatecznie zawody ukończyliśmy dopiero na 28 miejscu. Zwyciężył zespól Widzewa Łódź przed Pogonią Szczecin i FASE Szczecin. Należy jednak zaznaczyć, że podopieczni Zbigniewa Kościańskiego walczyli z godnością i dzielnie do samego końca o korzystne wyniki w poszczególnych meczach, jak i w całym turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
Facebook
Kontakt
  • Akademia Pelikan Niechanowo
  • ul. Brzozowa 1, 62-220 Niechanowo


© Copyright 2019 Akademia Pelikan Niechanowo

Website designed by Liber Media