Zwycięstwa w pierwszych meczach sparingowych

W ramach przygotowań do rozgrywek ligowych WZPN nasze zespoły młodzieżowe rozegrały pierwsze mecze sparingowe.

W poniedziałek 20 stycznia jako pierwsi na boisko wyszli Młodzicy U-12, którzy rozegrali sparing na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Przeciwnikiem byli utalentowani piłkarze z rocznika 2009 Mieszka Gniezno. Po zaciętym meczu górą byli zielono czarni, którzy zwyciężyli 1:0. Warto wspomnieć, że po stronie gospodarzy wystąpił były zawodnik Pelikana i reprezentant powiatu gnieźnieńskiego Filip Garczyński.

Tego samego dnia, także na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, tyle że w Trzemesznie spotkanie kontrolne zagrali Trampkarze U-14. Zawodnicy miejscowego MKS-u szybko zdobyli bramkę i objęli prowadzenie w meczu. Pelikan musiał gonić wynik i udało się to na krótko przed przerwą, kiedy goście doprowadzili do remisu 2:2. Po zmianie stron gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Ostatecznie waleczni zawodnicy z Niechanowa przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężyli w stosunku 4:3.

W meczu trener Zbigniew Kościański miał okazję do sporych roszad w składzie i testował zawodników na różnych pozycjach. Niewątpliwie drużyna z Trzemeszna świetnie prezentowała się na dużym boisku, na którym dzięki świetnej infrastrukturze ma możliwość trenowania przez cały okres zimowy.

W sobotę 25 stycznia na Hali Widowiskowo – Sportowej w Czerniejewie Orlicy zagrali mini turniej halowy z zespołami Fary Pelikan Żydowo i Czarnych Czerniejewo. Przypomnijmy, że zespół przygotowuje się do rozgrywek ligowych, gdzie po wygranej rundzie jesiennej będzie walczył o awans do II ligi okręgowej. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze, choć nie wynik był tu najważniejszy, ale zebrane kolejne doświadczenie. Po zawodach trener Zbigniew Kościański wyraził zadowolenie z gry swojego zespołu, który konsekwentnie realizował założenia taktyczne.

 Jeżeli chcesz wstąpić w szeregi naszych zespołów to zapraszamy. Trwa nabór 2020! Więcej na @AkademiaPelikan oraz pod tel. 661 378 365.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
Facebook
Kontakt
  • Akademia Pelikan Niechanowo
  • ul. Brzozowa 1, 62-220 Niechanowo


© Copyright 2019 Akademia Pelikan Niechanowo

Website designed by Liber Media