VI miejsce na turnieju „Piastowskim” w Gnieźnie

Zawodnicy najstarszej grupy treningowej w weekend wzięli udział w Piastowskim Zimowym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Akademię Piłkarską „Chrobry” Gniezno wraz Urzędem Miejskim i Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Miejscem spotkań była hala sportowa przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.

Nasza drużyna w fazie grupowej zmierzyła się z zespołami: LPFA Rogoźno, późniejszymi zwycięzcami turnieju (0:0), Sokołem Mieścisko (0:0), Szkołą Futbolu Gniezno (3:2) i Chrobrym II Gniezno (0:1). W meczu o 5 miejsce z Chrobrym I Gniezno padł remis 0:0 więc o wyniku końcowym zdecydowały rzuty karne, które zakończyły się przegraną Pelikana 1:2. Zespół z Niechanowa ostatecznie zajął VI miejsce co pozostawia mały niedosyt, tym bardziej, że drużyna zaprezentowała się dobrze, a do zajęcia lokaty na podium zabrakło nieco szczęścia. W zawodach wystąpiły również drużyny: Piasta Łubowo, Zjednoczonych Kaczory, S.F. Luboń i Mieszka Gniezno. I miejsce, jak wyżej wspomnieliśmy zajęła drużyna LPFA Rogoźno, II miejsce S.F. Luboń, a III miejsce zajęli Zjednoczeni Kaczory.

Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe medale, upominki rzeczowe oraz puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza i Prezesa Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” Stanisława Dolacińskiego. Wręczenia nagród dokonał w imieniu Prezydenta Gniezna – Stanisław Dolaciński – Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta wspólnie z wiceprezesem „Chrobry-Gniezno” – Dariuszem Śmiałowskim.